herb

Internetowy serwis
Gminy Świerklany

Ważne komunikaty

Aktualności

FE POPC poziom pl 1 rgb

 REKRUTACJA NA BEZPŁATNE SZKOLENIA W RAMACH PROJEKTU "E-AKTYWNI MIESZKAŃCY GMINY ŚWIERKLANY"

 

Zapraszamy mieszkańców gminy w wieku powyżej 25 lat, którzy chcą podnieść swoje kompetencje cyfrowe, do zgłaszania się do udziału w bezpłatnych szkoleniach realizowanych na terenie naszej gminy.

Każde szkolenie trwać będzie 12 godzin (realizowanych podczas 3-4 spotkań) i odbędzie się ono w 10-osobowych grupach. Zapewniamy materiały szkoleniowe (w tym notes i długopis), poczęstunek w trakcie każdego spotkania oraz sprzęt szkoleniowy - laptopy z dotykowym ekranem.

Dokumenty rekrutacyjne można pobrać poniżej lub w biurze projektu ( Urząd Gminy Świerklany, II piętro, pok. 2.09 lub 2.10).
Proces rekrutacji prowadzony będzie w sposób ciągły i trwać będzie do momentu wyłonienia ostatecznej liczby uczestników danego szkolenia.
Szczegóły procesu rekrutacji oraz uczestnictwa w projekcie znajdują się w regulaminie.
Dokumenty rekrutacyjne (komplet) należy złożyć w biurze projektu.

Informacje na temat rekrutacji: tel. 32 43 27 532, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Każdy uczestnik może wziąć udział w jednym z wybranych przez siebie modułów szkoleniowych:

Rodzic w Internecie” – zawiera np. wartościowe gry i treści kulturalne oraz edukacyjne dla dzieci i rodziców; wykorzystanie stron instytucji publicznych; bezpieczne korzystanie z serwisów społecznościowych; uzyskiwanie pomocy online; zasady bezpieczeństwa w Internecie; korzystanie z zasobów cyfrowych; ochrona przed złośliwym oprogramowaniem; wnioski Rodzina 500+ i Karta Dużej Rodziny online.

„Mój biznes w sieci” – zawiera np. wyszukiwanie dostawców, ofert, sprawdzanie wiarygodności potencjalnego partnera biznesowego; rozpowszechnianie w sieci informacji o swoim biznesie; wykorzystanie materiałów z sieci; prowadzenie rozmów przez Internet; komunikacja elektroniczna z dostawcami i klientami; marketing w Internecie; ochrona przed złośliwym oprogramowaniem; przydatne aplikacje; ePUAP i profil zaufany; rozliczenia podatkowe, deklaracje i składki na ZUS online.

„Moje finanse i transakcje w sieci”– zawiera np. prawa konsumenta; wyszukiwanie ofert, ocena wiarygodności kontrahenta; bezpieczne zarządzanie prywatnością w sieci; uzyskiwanie pomocy online; zakupy i sprzedaż przez Internet; zarządzanie kontem bankowym online, płatności elektroniczne; rezerwacja podróży online; aplikacje zapewniające bezpieczeństwo w sieci; ePUAP i profil zaufany; deklaracje podatkowe online. 

„Działam w sieciach społecznościowych” – zawiera np. wyszukiwanie treści związanych z rozwojem zainteresowań; prowadzenie rozmów przez Internet; bezpieczne korzystanie z serwisów społecznościowych; Facebook, YouTube, Twitter, Instagram; tworzenie i prowadzenie bloga; rezerwacja podróży online; ePUAP i profil zaufany; ochrona przed złośliwym oprogramowaniem; promowanie wydarzeń w sieciach społecznościowych). 

„Tworzę własną stronę internetową, blog” – zawiera np. rozpowszechnianie w sieci informacji o swojej stronie; wyszukiwanie treści związanych z rozwojem zainteresowań; uzyskiwanie pomocy online; komunikacja z odbiorcami strony; hosting strony i rejestracja domeny; korzystanie z analityki internetowej; reklama w Internecie; Facebook, YouTube, Twitter, Instagram; prawo autorskie, plagiat, prawo cytatu; ePUAP i profil zaufany). 

„Rolnik w sieci” – zawiera np. pozyskiwanie informacji w sieci; komunikacja elektroniczna; uzyskiwanie pomocy online; zakupy i sprzedaż przez Internet; licencje i patenty związane z uprawą i ochroną roślin; zarządzanie kontem bankowym online; sprawdzanie prognoz pogody w Internecie; ochrona przed oszustwami w Internecie; ochrona przed złośliwym oprogramowaniem; ePUAP i profil zaufany; aplikacje mobilne dla rolników; rozliczenia podatkowe online; portale wspierające działalność rolniczą. 

„Kultura w sieci” – zawiera np. wirtualne galerie muzealne; wyszukiwanie informacji o wydarzeniach kulturalnych; prowadzenie rozmów przez Internet; dostęp do legalnych źródeł i materiałów, uzyskiwanie pomocy online; ePUAP i profil zaufany; Facebook, YouTube, Twitter, Instagram; korzystanie z map w Internecie; korzystanie z e-booków i audiobooków; rezerwacja biletów online; zakup oprogramowania w sieci; przydatne aplikacje; treści kulturalne w Internecie. 

 Formularz rekrutacyjny

 Deklaracja uczestnictwa

Oświadczenie o niepełnosprawności (jeśli dotyczy)

Oświadczenie o zapoznaniu się z obowiązkami informacyjnymi

Regulamin


PROJEKT E-AKTYWNI MIESZKAŃCY GMINY ŚWIERKLANY - INFORMACJE PODSTAWOWE

Na mocy umowy zawartej 3 lipca 2019 roku nr SLO/U/15/2019 pomiędzy operatorem - Stowarzyszeniem "Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica" a Gminą Świerklany, nasza gmina otrzymała grant w wysokości 44 800,00 zł, pochodzący ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa na realizację w okresie 1 lipca 2019 - 14 marca 2020 roku, projektu "E-aktywni mieszkańcy gminy Świerklany".

Cel główny projektu to podniesienie kompetencji cyfrowych niezbędnych do skutecznego korzystania z mediów cyfrowych w celach zawodowych, edukacyjnych i rekreacyjnych min. 72 mieszkańców gminy Świerklany w wieku powyżej 25 roku życia. 

Cele szczegółowe:

- wzrost samooceny w efekcie zwiększenia kompetencji u min. 72 osób, 

- zwiększenie wykorzystania mediów cyfrowych w codziennym życiu u min. 72 osób, 

- zwiększenie gotowości do edukacji ustawicznej u min. 72 osób, 

- zwiększenie umiejętności korzystania przez min. 72 uczestników z technologii dotykowych. 

W ramach projektu zrealizujemy 8 szkoleń trwających po 12 godzin każde, w ramach których uczestnicy będą mogli podnieść swoje kompetencje w jednym z poniższych tematów:

1. Działam w mediach społecznościowych
2. Kultura w sieci
3. Moje finanse i transakcje w sieci
4. Mój biznes w sieci
5. Rodzic w internecie
6. Rolnik w sieci
7. Tworzę stronę internetową

Ponadto w ramach projektu zapewnimy:

- Dogodny dostęp do szkoleń (lokalizacja w 3 sołectwach, godziny popołudniowe, możliwe spotkania w weekendy)
- Małe grupy szkoleniowe (10 osób)
- Szkolenie na nowo zakupionym sprzęcie komputerowym
- Catering
- Materiały szkoleniowe, w tym notes i długopis

Kontakt z biurem projektu: Urząd Gminy Świerklany, ul. Kościelna 85, 44-266 Świerklany, pok. 2.09., tel. 32 43 27 532, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt realizowany jest w ramach konkursu grantowego Stowarzyszenia „Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica” pn. „E-aktywni mieszkańcy województwa śląskiego i opolskiego” współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020, Osi priorytetowej nr III: Cyfrowe kompetencje społeczeństwa” Działanie 3.1: „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.

 

 

Podsumowanie kadencji wójta gminy Świerklany za lata 2014-2018

Sesja Rady Gminy On line

rady soleckie

  bip  sekap

dziennik ustaw

monitor polski

portal

ikona przychodnie

dyzury aptek

gminna komunikacja

fundusze zewnetrzne

wybory18

Deklaracja dostępności

porady

Jakość powietrza

Meteo

gkrpa

dostawa pradu2

strategia

budzet

logo rewitalizacja

smp

czp 

inf_publiczna

lot
tvt
 
Subregion

 kmz

Urząd Gminy Świerklany

ul. Kościelna 85
44-266 Świerklany

 tel. 32 432 75 00, fax (32) 432 75 01
e-mail: ug@swierklany.pl
ESP(e-puap): /eoj70cl54k/skrytka

NIP 642-31-96-835

REGON 000551326

Konto bankowe
82 8470 0001 2001 0012 9323 0007

Godziny urzędowania

 poniedziałek - środa od 730 do 1530
czwartek od 730 do 1700
piątek od 730 do 1400

 

Kasa czynna

poniedziałek - środa od 730 do 1500
czwartek od 730 do 1630
piątek od 730 do 1330

Gmina Świerklany

NIP 642-10-18-555

REGON 276259008

 

 

Telefony alarmowe